Source Code Editor (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Home
pt: Início

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: File
pt: Ficheiro

en: Size
pt: Tamanho

en: Password
pt: Senha

en: Host
pt: Servidor

en: Advanced
pt: Avançado

en: Port
pt: Porta

en: About
pt: Sobre
