Scheduled Publish (4.0.0) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Save
it: Salva

en: States
it: Stati

en: Date format
it: Formato data

en: Block
it: Blocco

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Scheduled date
it: Data pianificata

en: Date type
it: Tipo di data

en: Master
it: Principale

en: Date value
it: Valore della data

en: Computed date
it: Data calcolata

en: The computed DateTime object.
it: L'oggetto DateTime calcolato.

en: Datetime settings
it: Impostazioni data e ora
