Scheduled Transitions (2.1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Log
fa: گزارش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Page
fa: صفحه

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Workflow
fa: جریان کار

en: Entity
fa: عنصر

en: Revision
fa: بازبینی

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: - Disabled -
fa: - غیرفعال -

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
