Scheduled Transitions (8.x-1.0-rc2) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Log
pt: Registro

en: Reset
pt: Redefinir

en: Update
pt: Atualizar

en: Options
pt: Opções

en: Page
pt: Página

en: Authored by
pt: Escrito por

en: State
pt: Estado

en: Desc
pt: Decrescente

en: Latest
pt: Recente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Messages
pt: Mensagens

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Entity
pt: Entidade

en: New State
pt: Novo estado

en: Revision
pt: Revisão

en: Permissions
pt: Permissões

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Moderation state
pt: Estado da moderação

en: Bundle ID
pt: ID do Pacote

en: Asc
pt: Ascendente

en: From state
pt: Do estado

en: Master
pt: Principal

en: To state
pt: Para o estado

en: Entity type ID
pt: ID do Tipo de Entidade

en: Content entity revision ID
pt: ID de revisão da entidade de conteúdo
