Scheduled Transitions (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Log
hi: गतिविधि संदेश

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Options
hi: विकल्प

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: State
hi: अवस्था

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Messages
hi: संदेश

en: Workflow
hi: कार्यप्रवाह

en: Entity
hi: इकाई

en: Revision
hi: संशोधन

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Apply
hi: लागू करें

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
