Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Language
da: Sprog

en: Edit
da: Redigér

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Created
da: Oprettet

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Other
da: Anden

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Limit
da: Grænse

en: Changed
da: Ændret

en: Language code
da: Sprogkode

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Limited
da: Begrænset

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
da: Et unikt systemnavn som indeholder bogstaver, tal og understregninger.

en: Allowed number of values
da: Tilladt antal værdier
