Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Language
nl: Taal

en: Edit
nl: Bewerken

en: View
nl: Weergeven

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Other
nl: Andere

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Limit
nl: Limiet

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Language code
nl: Taalcode

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Limited
nl: Beperkt

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
nl: Een unieke systeemnaam die bestaat uit letters, cijfers en onderstrepingstekens.

en: Allowed number of values
nl: Toegestane aantal waarden

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Run Updates
nl: Updates uitvoeren

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
