Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Language
tr: Dil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Authored by
tr: Yazan

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Other
tr: Diğer

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Limit
tr: Sınır

en: Changed
tr: Değişti

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Limited
tr: Sınırlı

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
tr: Harf, rakam ve alt-çizgilerden oluşan özgün bir makina adı.

en: Allowed number of values
tr: İzin verilen değer sayısı
