Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha2) - en to br translation catalogue (7 entries)

en: Status
br: Statud

en: Delete
br: Dilemel

en: Edit
br: Kemmañ

en: Update
br: Hizivadenn

en: View
br: Gwel

en: Language code
br: Yezh ar c'hod

en: About
br: Diwar-benn
