Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha2) - en to el translation catalogue (21 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Type
el: Τύπος

en: Language
el: Γλώσσα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Label
el: Ετικέτα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: View
el: Προβολή

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Other
el: Άλλο

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Limit
el: Όριο

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: About
el: Περί

en: Limited
el: Περιορισμένο

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
el: Ένα μηχανικώς αναγνώσιμο από τη μηχανή όνομα που να περιέχει γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Allowed number of values
el: Επιτρεπόμενος αριθμός τιμών
