Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha2) - en to eu translation catalogue (18 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Type
eu: Mota

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Edit
eu: Editatu

en: Label
eu: Etiketa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Update
eu: Eguneratu

en: View
eu: Bista

en: ID
eu: IDa

en: Created
eu: Sortua

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Other
eu: Bestea

en: Limit
eu: Muga

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Language code
eu: Hizkuntza kodea

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz
