Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha2) - en to mg translation catalogue (5 entries)

en: Status
mg: Toetra

en: Delete
mg: Fafaina

en: Type
mg: Karazana

en: Language
mg: Teny

en: Update
mg: Ovana
