Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha4) - en to ast translation catalogue (12 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Type
ast: Triba

en: Language
ast: Llingua

en: Edit
ast: Editar

en: Label
ast: Etiqueta

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: View
ast: Vista

en: Created
ast: Fechu

en: Unlimited
ast: Ilimitáu

en: Other
ast: Otru
