Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha4) - en to fil translation catalogue (10 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Type
fil: Uri

en: Language
fil: Wika

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Default
fil: Pamantayan

en: Update
fil: Gawing bago

en: View
fil: Tingnan

en: Created
fil: Inilikha

en: Unlimited
fil: Walang hangganan
