Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha4) - en to ur translation catalogue (12 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Type
ur: قِسم

en: Language
ur: زبان

en: Edit
ur: تدوین

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: Update
ur: تجدید

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Unlimited
ur: لامحدود

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ
