Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha5) - en to cy translation catalogue (13 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: Language
cy: Iaith

en: Edit
cy: Golygu

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: View
cy: Gweld

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Unlimited
cy: Diderfyn

en: Other
cy: Arall

en: Limit
cy: Terfyn

en: Language code
cy: Côd yr iaith
