Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha5) - en to es translation catalogue (26 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Type
es: Tipo

en: Language
es: Idioma

en: Edit
es: Editar

en: Label
es: Etiqueta

en: Default
es: Por defecto

en: Update
es: Actualizar

en: View
es: Ver

en: Created
es: Creado

en: Embedded
es: Incrustado

en: Unlimited
es: Ilimitado

en: Other
es: Otro(s)

en: Are you sure you want to delete %name?
es: ¿Seguro que desea borrar %name ?

en: Limit
es: Límite

en: Changed
es: Modificado

en: Language code
es: Código de idioma

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: About
es: Acerca de

en: Bundles
es: Paquetes

en: Created by
es: Creado por

en: Entity Type
es: Tipo de entidad

en: Limited
es: Limitado

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
es: Un nombre único legible por la máquina (machine-readable) que contenga letras, números, y guiones bajos.

en: Allowed number of values
es: Número de valores permitidos

en: content @type: deleted @label.
es: @type de contenido: eliminado @label.
