Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha5) - en to hr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Type
hr: Vrsta

en: Language
hr: Jezik

en: Edit
hr: Uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: Update
hr: Osvježi

en: View
hr: Pregled

en: Created
hr: Stvoreno

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Other
hr: Ostalo

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Limit
hr: Ograničenje

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hr: Jedinstven, stroju čitljiv naziv koji sadrži slova, brojeve i donje crtice.
