Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha5) - en to pl translation catalogue (25 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Type
pl: Typ

en: Language
pl: Język

en: Edit
pl: Edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: Update
pl: Aktualizuj

en: View
pl: Widok

en: Created
pl: Utworzono

en: Embedded
pl: Osadzony

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Other
pl: Inne

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Language code
pl: Kod języka

en: Existing Fields
pl: Istniejące pola

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Bundles
pl: Zestawy

en: Created by
pl: Utworzone przez

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Limited
pl: Ograniczone

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
pl: Unikalna nazwa systemowa zawierająca litery, cyfry i znaki podkreślenia.

en: Allowed number of values
pl: Dozwolona liczba wartości
