Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Language
pt: Idioma

en: Edit
pt: Editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Other
pt: Outro

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Limit
pt: Limite

en: Changed
pt: Alterado

en: Language code
pt: Código de idioma

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Bundles
pt: Pacotes

en: Created by
pt: Criado por

en: Limited
pt: Limitado

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
pt: Um nome de sistema contendo apenas letras minúsculas, números e traços inferiores.

en: Allowed number of values
pt: Número de valores permitidos

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
