Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha6) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: Edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Embedded
fa: جایگذاری شده

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Other
fa: ساير

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Limit
fa: محدوده

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Language code
fa: کد زبان

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Limited
fa: محدود

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
fa: نام منحصر به فرد قابل فهم توسط ماشین شامل حروف, اعداد و زیر خط است.

en: Allowed number of values
fa: تعداد مقادیر مجاز
