Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha6) - en to gl translation catalogue (23 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Type
gl: Tipo

en: Language
gl: Idioma

en: Edit
gl: Editar

en: Label
gl: Etiqueta

en: Default
gl: Predeterminado

en: Update
gl: Actualizar

en: View
gl: Ver

en: Created
gl: Creado

en: Embedded
gl: Incrustado

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Other
gl: Outro

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Limit
gl: Límite

en: Changed
gl: Cambiado

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Created by
gl: Creado por

en: Limited
gl: Limitado

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
gl: Un nome único de sistema contendo letras, números e guións baixos.

en: Allowed number of values
gl: Número de valores permitidos
