Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (23 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Type
cs: Typ

en: Language
cs: Jazyk

en: Edit
cs: Upravit

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: Update
cs: Aktualizovat

en: View
cs: Zobrazit

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Other
cs: Jiné

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Changed
cs: Změněno

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Created by
cs: Vytvořeno

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: Limited
cs: Omezeno

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
cs: Unikátní, strojově čitelné jméno, obsahující písmena, čísla a podtržítka.

en: Allowed number of values
cs: Povolený počet hodnot

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label
