Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha7) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Language
id: Bahasa

en: Edit
id: Sunting

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Other
id: Lainnya

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Limit
id: Batas

en: Changed
id: Berubah

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Bundles
id: Bundel

en: Limited
id: Terbatas

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
id: Nama unik tebaca-mesin mengandung huruf, angka dan garis bawah.

en: Allowed number of values
id: Membolehkan jumlah nilai
