Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha5) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Language
ja: 言語

en: Edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Embedded
ja: 埋め込み

en: Unlimited
ja: 無制限

en: Other
ja: その他

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Limit
ja: 制限

en: Changed
ja: 変更済

en: Language code
ja: 言語コード

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Bundles
ja: バンドル

en: Created by
ja: 作成者

en: Limited
ja: 制限

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ja: システム内部名称。半角英数字とアンダースコアにより構成されます。

en: Allowed number of values
ja: 許容する値の数

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
