Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha7) - en to os translation catalogue (9 entries)

en: Status
os: Статус

en: Delete
os: Аппар

en: Type
os: Тип

en: Language
os: Æвзаг

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Label
os: Нысан

en: Default
os: Æнæивд

en: Update
os: Сног кæн

en: View
os: Фенд
