Scheduled Updates (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Language
pt: Idioma

en: Edit
pt: Editar

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Other
pt: Outros

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Limit
pt: Limite

en: Changed
pt: Alterado

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Limited
pt: Limitado

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
pt: Um nome não repetido em formato de máquina, ou seja, contendo apenas letras, números e sublinhados.

en: Allowed number of values
pt: Número de valores permitidos

en: Target Entity Type
pt: Tipo de Entidade de Destino

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Run Updates
pt: Executar atualizações

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: My Awesome Module
pt: Meu Módulo Incrível
