Scheduler (2.0.4) - en to nl translation catalogue (112 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Language
nl: Taal

en: Action
nl: Actie

en: Overview
nl: Overzicht

en: Advanced options
nl: Uitgebreide opties

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: Settings
nl: Instellingen

en: settings
nl: instellingen

en: User
nl: Gebruiker

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: All
nl: Alle

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Term name
nl: Termnaam

en: Desc
nl: Aflopend

en: Store
nl: Winkel

en: Now
nl: Nu

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: or
nl: of

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: View @type
nl: @type bekijken

en: Content Type
nl: Inhoudstype

en: not available
nl: niet beschikbaar

en: Taxonomy Terms
nl: Taxonomietermen

en: Form
nl: Formulier

en: @type settings
nl: @type instellingen

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: About
nl: Over

en: Scheduler settings
nl: Scheduler-instellingen

en: Scheduled
nl: Gepland

en: Scheduler options
nl: Scheduler-opties

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Content Overview
nl: Inhoudsoverzicht

en: Scheduling options
nl: Planneropties

en: Publish on
nl: Publiceer op

en: Unpublish on
nl: Depubliceer op

en: @type: scheduled publishing of %title.
nl: @type: geplande publicatie van %title.

en: @type: scheduled unpublishing of %title.
nl: @type: geplande depublicatie van %title.

en: Scheduler: publish on
nl: Planner: publiceer op

en: Scheduler: unpublish on
nl: Planner: depuliceren op

en: Scheduler
nl: Planner

en: Published status
nl: Publicatiestatus

en: Entity Types
nl: Entiteitstypes

en: Publishing
nl: Publiceren

en: Show message
nl: Bericht weergeven

en: Scheduled for publishing
nl: Gepland voor publiceren

en: Scheduled for unpublishing
nl: Gepland voor depubliceren

en: Not scheduled
nl: Niet ingepland

en: Bulk update
nl: Bulk-update

en: Time settings
nl: Tijdsinstellingen

en: publishing
nl: publiceren

en: unpublishing
nl: depubliceren

en: Enable scheduled publishing
nl: Geplande publicatie inschakelen

en: Create a new revision on publishing
nl: Maak een nieuwe revisie aan tijdens publicatie

en: Enable scheduled unpublishing
nl: Geplande depublicatie inschakelen

en: Create a new revision on unpublishing
nl: Maak een nieuwe revisie aan tijdens depublicatie

en: Asc
nl: Oplopend

en: Vertical tab
nl: Verticale tab

en: Publish on date
nl: Publiceer op datum

en: Unpublish on date
nl: Depubliceer op datum

en: Administer scheduler
nl: Scheduler beheren

en: You can test Scheduler's lightweight cron process interactively
nl: U kunt het Scheduler lichtgewicht cron-proces interactief testen

en: Publishing enabled
nl: Publicatie ingeschakeld

en: Unpublishing enabled
nl: Depublicatie ingeschakeld

en: Media Field
nl: Mediabestand

en: Media type
nl: Mediatype

en: nothing to do
nl: geen acties

en: Scheduled content
nl: Geplande inhoud

en: @label settings
nl: @label instellingen

en: Stores
nl: Winkels

en: Unpublishing
nl: Depubliceren

en: Date only
nl: Alleen datum

en: Default time
nl: Standaardtijd

en: The default time is @default_time.
nl: De standaardtijd is @default_time.

en: Leave the date blank for no scheduled publishing.
nl: Het datumveld leeglaten  als er geen publicatie gepland is.

en: Leave the date blank for no scheduled unpublishing.
nl: Het datumveld leeglaten als er geen depublicatie gepland is.

en: Generate new random key
nl: Nieuwe willekeurige sleutel genereren

en: Scheduled Content
nl: Geplande inhoud

en: Media name
nl: Medianaam

[ctx: Validation]
en: Scheduler publish on
nl: Planner: publiceer op

en: Find and manage scheduled content.
nl: Geplande inhoud zoeken en beheren.

en: Find and manage scheduled content
nl: Geplande inhoud zoeken en beheren

en: No scheduled content.
nl: Geen geplande inhoud.

en: No scheduled content for user {{ arguments.uid }}
nl: Geen geplande inhoud voor gebruiker {{ arguments.uid }}

en: Enter a date. The time part is optional.
nl: Voer een datum in. Een tijdstip is optioneel.

en: Enter a date and time.
nl: Vul een datum en tijd in.

en: Enabled for publishing
nl: Ingeschakeld voor publiceren

en: Enabled for unpublishing
nl: Ingeschakeld voor depubliceren

en: Publishing date for Scheduler
nl: Publicatiedatum voor Scheduler

en: Unpublishing date for Scheduler
nl: Depublicatiedatum voor Scheduler

en: Media Name
nl: Medianaam

en: %title is scheduled to be published @publish_time and unpublished @unpublish_time.
nl: %title wordt gepland gepubliceerd op @publish_time en gedepubliceerd op @unpublish_time.

en: %title is scheduled to be published @publish_time.
nl: %title wordt gepland gepubliceerd op @publish_time.

en: Hide the seconds.
nl: Seconden verbergen.

en: Scheduled media
nl: Geplande media

en: No scheduled products.
nl: Geen geplande producten.

en: Scheduled Media
nl: Geplande media

en: Find and manage scheduled media.
nl: Geplande media zoeken en beheren.

en: No scheduled media.
nl: Geen geplande media.

en: Media Overview
nl: Mediaoverzicht

en: No scheduled media for user {{ arguments.uid }}
nl: Geen geplande media voor gebruiker {{ arguments.uid }}

en: Scheduled Media by this user
nl: Geplande media door deze gebruiker

en: Find and manage scheduled taxonomy terms.
nl: Geplande taxonomietermen zoeken en beheren.

en: No scheduled taxonomy terms
nl: Geen geplande taxonomie-termen
