Scheduler (2.1.0) - en to id translation catalogue (42 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Language
id: Bahasa

en: Action
id: Tindakan

en: Overview
id: Sekilas

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: None
id: Tiada

en: Settings
id: Pengaturan

en: settings
id: pengaturan

en: User
id: Pengguna

en: Content type
id: Jenis konten

en: All
id: Semua

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Term
id: Istilah

en: Term name
id: Nama istilah

en: Store
id: Toko

en: Now
id: Sekarang

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: or
id: atau

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Content Type
id: Tipe Konten

en: Form
id: Formulir

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: Bulk update
id: Pemutakhiran masal

en: Asc
id: Urutan turun

en: Media type
id: Jenis media

en: Stores
id: Toko

en: Date only
id: Hanya tanggal

en: Media name
id: Nama media

en: Media Name
id: Nama Media
