Scheduler (2.2.1) - en to cs translation catalogue (52 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Language
cs: Jazyk

en: Action
cs: Akce

en: Overview
cs: Přehled

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: None
cs: Žádné

en: Settings
cs: Nastavení

en: settings
cs: nastavení

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Node
cs: Uzly

en: All
cs: Vše

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Term
cs: Termín

en: Term name
cs: Název termínu

en: Desc
cs: Sestupně

en: Store
cs: Obchod

en: Now
cs: Nyní

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: or
cs: nebo

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Content Type
cs: Typ obsahu

en: Taxonomy Terms
cs: Termíny taxonomie

en: Form
cs: Formulář

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Offset
cs: Posun

en: About
cs: Popis

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Scheduling options
cs: Možnosti plánování

en: Publish on
cs: Zveřejnit v čase

en: Unpublish on
cs: Schovat v čase

en: Published status
cs: Status zveřejnění

en: Bulk update
cs: Hromadná aktualizace

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Date only
cs: Pouze datum

en: Allow users to enter only a date and provide a default time.
cs: Povolit uživatelům zadat pouze datum a poskytnout výchozí čas.

en: When only a date is entered the time will default to a specified value, but the user can change this if required.
cs: Pokud je nastaveno pouze datum, bude použit přednastavený čas. V případě potřeby může uživatel čas změnit.

en: Default time
cs: Výchozí čas

en: The default time is @default_time.
cs: Výchozí čas je @default_time.

en: Media Name
cs: Název
