Scheduler (8.x-1.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (40 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Status
eu: Egoera

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Reset
eu: Garbitu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: settings
eu: ezarpenak

en: Node
eu: Nodoa

en: All
eu: Guztiak

en: Date format
eu: Data formatua

en: Page
eu: Orria

en: 1 minute | @count minutes
eu[0]: minutu 1
eu[1]: @count minutu

en: 1 hour | @count hours
eu[0]: ordu 1
eu[1]: @count ordu

en: 1 day | @count days
eu[0]: egun 1
eu[1]: @count egun

en: Published
eu: Argitaratua

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Desc
eu: Beheraka

en: Weeks
eu: Asteak

en: ‹ previous
eu: ‹ aurrekoa

en: next ›
eu: hurrengoa ›

en: author
eu: egilea

en: Days
eu: Egunak

en: Hours
eu: Orduak

en: Seconds
eu: Segunduak

en: or
eu: edo

en: Minutes
eu: Minutuak

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: Content Type
eu: Eduki Mota

en: Form
eu: Formularioa

en: 1 second | @count seconds
eu[0]: Segundu 1
eu[1]: @count segundu

en: « first
eu: « lehenengoa

en: last »
eu: azkena »

en: 1 week | @count weeks
eu[0]: aste 1
eu[1]: @count aste

en: About
eu: (r)i buruz

en: Published status
eu: Argitalpen egoera

en: Asc
eu: Goraka
