Scheduler (8.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (77 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Language
hu: Nyelv

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: settings
hu: beállítások

en: Node
hu: Tartalom

en: All
hu: Mind

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: 1 minute | @count minutes
hu[0]: 1 perc
hu[1]: @count perc

en: 1 hour | @count hours
hu[0]: 1 óra
hu[1]: @count óra

en: 1 day | @count days
hu[0]: 1 nap
hu[1]: @count nap

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Desc
hu: Csökk

en: Weeks
hu: Hét

en: Sort by
hu: Rendezés

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: author
hu: szerző

en: Days
hu: Napok

en: Hours
hu: Órák

en: Seconds
hu: Másodperc

en: or
hu: vagy

en: Minutes
hu: Perc

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Content Type
hu: Tartalomtípus

en: Form
hu: Űrlap

en: @type settings
hu: @type beállításai

en: 1 second | @count seconds
hu[0]: 1 másodperc
hu[1]: @count másodperc

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: 1 week | @count weeks
hu[0]: 1 hét
hu[1]: @count hét

en: About
hu: Leírás

en: Scheduled
hu: Időzítve

en: Scheduling options
hu: Időzítési beállítások

en: Publish on
hu: Közzététel bekapcsolása

en: Unpublish on
hu: Elrejtés bekapcsolása

en: @type: scheduled publishing of %title.
hu: @type: %title időzített közzététele

en: @type: scheduled unpublishing of %title.
hu: @type: %title elrejtésének időzítése.

en: Scheduler: publish on
hu: Scheduler: közzététel ideje

en: Date/time on which the article will be automatically published
hu: Dátum/idő, amikor automatikusan közzé lesz téve

en: Scheduler: unpublish on
hu: Scheduler: tiltás ideje

en: Date/time on which the article will be automatically unpublished
hu: Az a dátum/idő, amikor a tartalom közzététele automatikusan megszűnik

en: The 'publish on' value does not match the expected format of %time
hu: A „közzététel bekapcsolása” nem egyezik meg ezzel az elfogadott formátummal: %time

en: The 'unpublish on' value does not match the expected format of %time
hu: Az „elrejtés bekapcsolása” értéke eltér az elvárt %time formától

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Scheduled for publishing
hu: Időzített közzététel

en: Scheduled for unpublishing
hu: Közzététel időzített visszavonása

en: Not scheduled
hu: Nincs időzítve

en: Publish countdown
hu: Visszaszámláló közzététele

en: Time until the article will be automatically published
hu: Idő ameddig a cikk automatikusan közzétetté válik

en: Unpublish countdown
hu: Nem közzétett visszaszámláló

en: Time until the article will be automatically unpublished
hu: A cikk automatikusan rejtetté válásáig eltelő idő

en: Display countdown as
hu: Visszaszámláló megjelenítése, mint

en: Smart mode
hu: Okos mód

en: Display time units
hu: Időegységek megjelenítése

en: No units at all
hu: Nincs semmilyen egység

en: Enable scheduled publishing
hu: Időzített közzététel engedélyezése

en: Create a new revision on publishing
hu: Új változat készítése közzétételkor

en: Enable scheduled unpublishing
hu: Időzített elrejtés engedélyezése

en: Create a new revision on unpublishing
hu: Új változat készítése elrejtéskor

en: This post is unpublished and will be published @publish_time.
hu: Ez a tartalom rejtett és @publish_time időpontban lesz közzétéve.

en: Asc
hu: Növ

en: Vertical tab
hu: Függőleges fül

en: Master
hu: Mester

en: Scheduled content
hu: Időzített tartalom

en: Date only
hu: Csak dátum

en: Long (for example 3 days)
hu: Hosszú (például 3 nap)

en: Leave the date blank for no scheduled publishing.
hu: A dátum üresen hagyása kikapcsolja az időzített közzétételt.

en: Leave the date blank for no scheduled unpublishing.
hu: A dátum üresen hagyása kikapcsolja az időzített elrejtést.

en: Scheduled Content
hu: Időzített tartalom
