Scheduler (8.x-1.2) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Language
tr: Dil

en: Action
tr: Eylem

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: settings
tr: ayarlar

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Node
tr: Düğüm

en: All
tr: Tümü

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: or
tr: ya da

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Content Type
tr: İçerik çeşidi

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: About
tr: Hakkında

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Date only
tr: Yalnızca tarih
