Scheduler field (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Date
hi: तारीख

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Default
hi: डीफॉल्ट
