Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.3) - en to lv translation catalogue (6 entries)

en: function
lv: funkcija

en: - None -
lv: - Neviens -

en: name
lv: vārds

en: status
lv: statuss

en: description
lv: apraksts

en: image
lv: attēls
