Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.4) - en to ku translation catalogue (5 entries)

en: function
ku: کردار

en: - None -
ku: - هیچ -

en: status
ku: ڕەوش

en: warning
ku: ئاگاداری‌

en: image
ku: وێنە
