Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.4) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: function
pt: função

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: name
pt: nome

en: Class
pt: Classe

en: description
pt: descrição

en: Property
pt: Propriedade

en: warning
pt: aviso

en: image
pt: imagem
