Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.8) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: function
hu: függvény

en: - None -
hu: – Nincs –

en: url
hu: webcím

en: name
hu: név

en: status
hu: állapot

en: code
hu: kód

en: Class
hu: Osztály

en: description
hu: leírás

en: Property
hu: Tulajdonság

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: image
hu: kép

en: population
hu: adatmegadás

en: manufacturer
hu: gyártó
