Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.8) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: function
oc: foncion

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: name
oc: nom

en: status
oc: estatut

en: description
oc: descripcion

en: Property
oc: Proprietat

en: warning
oc: avertiment

en: image
oc: imatge
