Schema.org Metatag (3.0.0) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: title
ar: عنوان

en: Action
ar: إجراء

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Date
ar: التاريخ

en: None
ar: لا شيء

en: Number
ar: رقم

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Country
ar: الدولة

en: Category
ar: التصنيف

en: Book
ar: الوثيقة

en: category
ar: التصنيف

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: URL
ar: العنوان URL

en: Event
ar: الحدث

en: Text
ar: نص

en: Question
ar: السؤال

en: email
ar: بريد إلكتروني

en: text
ar: نص

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: menu
ar: قائمة

en: author
ar: مؤلف

en: width
ar: عرض

en: height
ar: طول

en: image
ar: صورة

en: Review
ar: المراجعة

en: About
ar: حول

en: Boolean
ar: قيمة منطقية

en: language
ar: اللغة
