Schema.org Metatag (3.0.0) - en to es translation catalogue (53 entries)

en: title
es: título

en: value
es: valor

en: Action
es: Acción

en: Yes
es: Sí

en: Date
es: Fecha

en: None
es: Ninguno

en: breadcrumb
es: ayuda a la navegación

en: Number
es: Número

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Country
es: País

en: Place
es: Lugar

en: Category
es: Categoría

en: Book
es: Libro

en: category
es: categoría

en: True
es: Verdad

en: False
es: Falso

en: Event
es: Evento

en: Text
es: Texto

en: name
es: nombre

en: Question
es: Pregunta

en: Answer
es: Respuesta

en: email
es: correo electrónico

en: description
es: descripción

en: text
es: texto

en: Expires
es: Expira

en: expires
es: expira

en: Duration
es: Duración

en: menu
es: menú

en: author
es: autor

en: price
es: precio

en: duration
es: duración

en: address
es: dirección

en: width
es: ancho

en: height
es: alto

en: image
es: imagen

en: Review
es: Revisión

en: about
es: acerca de

en: Select
es: Seleccionar

en: Brand
es: Marca

en: Organization
es: Organización

en: Person
es: Persona

en: About
es: Acerca de

en: Rating
es: Votación

en: Boolean
es: Booleano

en: location
es: ubicación

en: The name of the item.
es: El nombre del ítem

en: language
es: idioma

en: publisher
es: publicador

en: currency
es: moneda

en: Offer
es: Oferta

en: offers
es: ofertas

en: member
es: miembro

en: The title of the image.
es: El título de la imagen.
