Schema.org Metatag (3.0.0) - en to mr translation catalogue (24 entries)

en: title
mr: शीर्षक

en: value
mr: मूल्य

en: Action
mr: कृती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Date
mr: दिनांक

en: None
mr: काहीच नाही

en: logo
mr: प्रतीक चिन्ह

en: Number
mr: अंक

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Country
mr: देश

en: Place
mr: स्थळ

en: Category
mr: वर्ग

en: Book
mr: पुस्तक

en: category
mr: गट

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Text
mr: अक्षर

en: Question
mr: प्रश्न

en: email
mr: ईमेल

en: Rating
mr: श्रेणी

en: Boolean
mr: बूलीय

en: language
mr: भाषा
