Schema.org Metatag (3.0.1) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: title
fr: titre

en: value
fr: valeur

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: None
fr: Aucun(e)

en: breadcrumb
fr: Fil d'ariane

en: Number
fr: Nombre

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Country
fr: Pays

en: Category
fr: Catégorie

en: Book
fr: Livre

en: category
fr: la catégorie

en: True
fr: Vrai

en: False
fr: Faux

en: Event
fr: Évènement

en: Text
fr: Texte

en: name
fr: nom

en: Answer
fr: Réponse

en: email
fr: courriel

en: text
fr: texte

en: Expires
fr: Expire

en: expires
fr: expire

en: Duration
fr: Durée

en: author
fr: auteur

en: price
fr: prix

en: duration
fr: durée

en: address
fr: adresse

en: sku
fr: référence (sku)

en: width
fr: largeur

en: height
fr: hauteur

en: Review
fr: Vérifier

en: about
fr: sujet

en: Select
fr: Sélectionner

en: Brand
fr: Marque

en: Organization
fr: Organisation

en: Person
fr: Personne

en: About
fr: À propos

en: Rating
fr: Note

en: Boolean
fr: Booléen

en: location
fr: emplacement

en: The value.
fr: La valeur.

en: The name of the item.
fr: Le nom de l'élément.

en: language
fr: langue

en: publisher
fr: éditeur

en: currency
fr: Monnaie

en: Offer
fr: Offre

en: member
fr: membre

en: The title of the image.
fr: Le titre de l'image.

en: opens
fr: ouvertures
