Schema.org Metatag (3.0.1) - en to pt translation catalogue (52 entries)

en: title
pt: título

en: value
pt: valor

en: Action
pt: Ação

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Date
pt: Data

en: None
pt: Nenhum

en: breadcrumb
pt: trilha de navegação

en: Number
pt: Número

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Country
pt: País

en: Place
pt: Local

en: Category
pt: Categoria

en: Book
pt: Livro

en: category
pt: categoria

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Event
pt: Evento

en: Text
pt: Texto

en: name
pt: nome

en: Question
pt: Pergunta

en: Answer
pt: Resposta

en: description
pt: descrição

en: text
pt: texto

en: Expires
pt: Expira

en: expires
pt: expira

en: Duration
pt: Duração

en: author
pt: autor

en: price
pt: preço

en: duration
pt: duração

en: The width of the image.
pt: A largura da imagem.

en: The height of the image.
pt: A altura da imagem.

en: address
pt: endereço

en: width
pt: largura

en: height
pt: altura

en: image
pt: imagem

en: Review
pt: Revisão do pedido

en: about
pt: sobre

en: Select
pt: Selecionar

en: Brand
pt: Marca

en: Organization
pt: Organização

en: Person
pt: Pessoa

en: About
pt: Sobre

en: Rating
pt: Avaliação

en: Boolean
pt: Booleano

en: The value.
pt: O valor.

en: The name of the item.
pt: O nome do item.

en: language
pt: idioma

en: publisher
pt: publicador

en: currency
pt: moeda

en: Offer
pt: Oferta

en: The fax number.
pt: O número do fax.
