Schema.org Metatag (3.0.1) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: title
tr: başlık

en: value
tr: değer

en: Action
tr: Eylem

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Date
tr: Tarih

en: None
tr: Hiçbiri

en: Number
tr: Sayı

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Country
tr: Ülke

en: Place
tr: Yer

en: Category
tr: Kategori

en: Book
tr: Kitap

en: category
tr: kategori

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Event
tr: Olay

en: Text
tr: Metin

en: Question
tr: Soru

en: Answer
tr: Cevap

en: email
tr: e-posta

en: text
tr: metin

en: Expires
tr: Geçerlik tarihi

en: Duration
tr: Süre

en: menu
tr: menü

en: author
tr: yazar

en: duration
tr: süre

en: address
tr: adres

en: width
tr: genişlik

en: height
tr: yükseklik

en: image
tr: imaj

en: Select
tr: Seç

en: About
tr: Hakkında

en: Rating
tr: Derecelendirme

en: Boolean
tr: Mantıksal

en: location
tr: konum

en: language
tr: dil
