Schema.org Metatag (3.0.2) - en to th translation catalogue (30 entries)

en: title
th: ชื่อ

en: value
th: ค่า

en: Action
th: แอคชั่น

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Date
th: วันที่

en: None
th: ไม่มี

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Country
th: ประเทศ

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Book
th: หนังสือ

en: category
th: หมวดหมู่

en: False
th: เท็จ

en: Text
th: ข้อความ

en: Question
th: คำถาม

en: Answer
th: คำตอบ

en: Duration
th: เวลาสอบ

en: menu
th: เมนู

en: author
th: ผู้เขียน

en: address
th: ที่อยู่

en: width
th: ความกว้าง

en: height
th: ความสูง

en: image
th: รูปภาพ

en: Select
th: เลือก

en: Brand
th: ตราสินค้า

en: Person
th: บุคคล

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Rating
th: การจัดอันดับ

en: Boolean
th: บูลีน

en: language
th: ภาษา
