Schema.org Metatag (3.0.3) - en to cs translation catalogue (34 entries)

en: title
cs: nadpis

en: value
cs: hodnota

en: Action
cs: Akce

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Date
cs: Datum

en: None
cs: Žádné

en: Number
cs: Číslo

en: - None -
cs: - Nic -

en: Country
cs: Země

en: Place
cs: Místo

en: Category
cs: Kategorie

en: Book
cs: Kniha

en: category
cs: kategorie

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: @type
cs: Typ

en: Question
cs: Otázka

en: Answer
cs: Odpověď

en: email
cs: e-mail

en: description
cs: popisek

en: text
cs: Text

en: Expires
cs: Expiruje

en: Duration
cs: Trvání

en: author
cs: autor

en: width
cs: šířka

en: height
cs: výška

en: image
cs: obrázek

en: Review
cs: Revize

en: Select
cs: Vybrat

en: About
cs: Popis

en: Boolean
cs: Logická hodnota (Boolean)

en: The value.
cs: Hodnota.

en: language
cs: jazyk
