Schema.org Metatag (3.0.3) - en to uk translation catalogue (61 entries)

en: title
uk: назва

en: value
uk: значення

en: Action
uk: Дія

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Date
uk: Дата

en: None
uk: Немає

en: breadcrumb
uk: навіґаційний рядок

en: logo
uk: логотип

en: Number
uk: Число

en: - None -
uk: - Немає -

en: Country
uk: Країна

en: Place
uk: Місце

en: Category
uk: Категорія

en: Book
uk: Книга

en: category
uk: категорія

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: URL
uk: URL-адреса

en: Event
uk: Подія

en: Text
uk: Текст

en: name
uk: ім'я

en: Question
uk: Питання

en: Answer
uk: Відповідь

en: email
uk: електронна пошта

en: description
uk: опис

en: text
uk: текст

en: Expires
uk: Дійсне до

en: expires
uk: прострочений

en: Duration
uk: Тривалість

en: menu
uk: меню

en: author
uk: автор

en: price
uk: ціна

en: duration
uk: тривалість

en: address
uk: адреса

en: sku
uk: артикул

en: width
uk: ширина

en: height
uk: висота

en: image
uk: зображення

en: Review
uk: Перевірити

en: about
uk: про

en: Select
uk: Вибір

en: Brand
uk: Фірма

en: Organization
uk: Організація

en: Person
uk: Особа

en: About
uk: Про модуль

en: Rating
uk: Рейтинг

en: target
uk: ціль

en: Boolean
uk: Булева змінна

en: location
uk: місце розташування

en: SEO
uk: Оптимізація для пошукових систем

en: availability
uk: доступність

en: language
uk: мова

en: publisher
uk: поширювач

en: DateTime
uk: Дата і час

en: currency
uk: валюта

en: keywords
uk: ключові слова

en: Offer
uk: Пропозиція

en: performer
uk: виконавець

en: step
uk: крок

en: Pivot
uk: Опорна точка
