Schema.org Metatag (8.x-2.0) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: title
hi: शीर्षक

en: value
hi: मान

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Date
hi: तारीख

en: None
hi: कोई नहीं

en: Number
hi: संख्या

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Country
hi: देश

en: Place
hi: जगह

en: Category
hi: वर्ग

en: Book
hi: बुक

en: category
hi: विभाग

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: URL
hi: यूआरएल

en: Text
hi: लेख

en: Question
hi: सवाल

en: email
hi: ईमेल

en: text
hi: टेक्स्ट

en: Duration
hi: अवधि

en: menu
hi: सूची

en: author
hi: लेखक

en: width
hi: चौड़ाई

en: height
hi: ऊंचाई

en: image
hi: छवि

en: About
hi: के बारे में

en: Boolean
hi: बूलियन

en: SEO
hi: खोज इंजन अनुकूलन

en: language
hi: भाषा
