Schema.org Metatag (8.x-2.1) - en to fi translation catalogue (42 entries)

en: title
fi: otsikko

en: value
fi: arvo

en: Action
fi: Toiminto

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Date
fi: Päivämäärä

en: None
fi: Ei mitään

en: Number
fi: Numero

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Country
fi: Maa

en: Place
fi: Paikkakunta

en: Category
fi: Kategoria

en: Book
fi: Kirja

en: category
fi: kategoria

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Text
fi: Teksti

en: Question
fi: Kysymys

en: Answer
fi: Vastaa

en: email
fi: sähköpostiosoite

en: description
fi: kuvaus

en: text
fi: teksti

en: Expires
fi: Vanhenee

en: Duration
fi: Kesto

en: menu
fi: valikko

en: author
fi: kirjoittaja

en: price
fi: hinta

en: duration
fi: Kesto

en: width
fi: leveys

en: height
fi: korkeus

en: image
fi: kuva

en: Review
fi: Tarkistus

en: Select
fi: Valitse

en: Brand
fi: Brändi

en: Organization
fi: Organisaatio

en: About
fi: Tietoja

en: Rating
fi: Arvio

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: language
fi: kieli

en: currency
fi: valuutta

en: Offer
fi: Tarjous
